virtual e-class


A to klasa IG ze swoją wychowawczynią p. Bugaj.
Każdy uczeń otrzymał dyplom, poświadczający aktywny udział w projekcie polsko-greckim "virtual e-class", który realizowany był w roku szkolnym 2013/14.
Koordynatorem i opiekunem projektu była p. Janik, nauczyciel języka niemieckiego.
Do zobaczenia po wakacjach!
Und schöne Sommerferien :)

Projekt zakończył się na początku czerwca. Rezultatem, jaki wspólnie opracowaliśmy jest elektroniczny kalendarz świąt w Polsce i Grecji, oś czasu oraz blog, na którym publikowaliśmy materiały, prezentacje, omawialiśmy zadania, dzieliliśmy się wrażeniami i komentowaliśmy wpisy. Sposób współpracy spodobał się obydwu klasom, które chciałyby po wakacjach kontynuować naukę połączoną z zabawą, wykorzystująca wiele nowoczesnych narzędzi i technologii cyfrowych.
Oto zbiór świąt i uroczystości opracowany w programie JOOMAG:
Nasz projekt zbliża się do końca. Podsumowanie przygotowaliśmy na kilka sposobów. Ewelina i Karolina opracowały dialogi z wykorzystaniem programu GoAnimate. Ten sam szablon, a dwa różne pomysły :)
Ula wybrała chmurę wyrazowąi grę w skojarzenia:

Word cloud made with WordItOut

W ramach projektu poznajemy kulturę na różne sposoby. Naszą uwagę zwrócił grecki alfabet, ale klasie z Salonik przygotowaliśmy kilka naszych polskich zakrętasów i językowych zabaw. Oczywiście język niemiecki nam też towarzyszył.
Tobiasz z klasą IG nagrywali też krótki słownik ze słówkami polskimi, w których występują charakterystyczne dla naszego języka znaki. To było dobre ćwiczenie wyraxnego mówienia.
Zbliżają się święta. Wojtek przygotował życzenia dla klasy z Salonik w programie ANIMOTO:

W ramach lekcji świątecznej pisaliśmy życzenia w formie wiersza. Miał on mieć 11 słów, które tworzą formę o stałej budowie - są to tzw. 'elfchen' (elf = 11).
Nasze życzenia oraz ozdobne kartki przygotowaliśmy do wysyłki, do naszych przyjaciół z różnych krajów - w tym do greckich Salonik.

A Karolina i Ewelina utrwalają słówka i ćwiczą ortografię:

Dzień Babci i Dziadka 2014

Z okazji ważnego święta rodzinnego klasa IG w ramach zadania domowego przygotowała elektroniczne laurki. Do grafiki należało dołączyć krótką charakterystykę babci lub dziadka. Efekty animowane zostały dodane w programie LUNAPIC.

Jest taki dzień ... zaśpiewali uczniowie w grudniu

Z greckich Salonik dostaliśmy takie życzenia:
Z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy pierwszej gimnazjum wykonali karty z życzeniami. Karolina upiekła ciastka, a cała klasa zrobiła ozdoby choinkowe - takie tradycyjne. Wszystko zostało następnie zapakowane w paczkę i wsyłane do klasy z Salonik. Do każdego ucznia miały przyjść także życzenia od greckiej koleżanki czy kolegi. Zaczęło się wielkie czekanie na to, co będzie w naszej paczce!

Grupa: Kasia, Teresa, Robert i Tobiasz poszukiwali związków kulturowych pomiędzy nami a greckimi Salonikami. Jakie informacje znaleźli?
Córka Andrzeja Sikorowskiego, znanego polskiego poety i muzyka z krakowskiej grupy "Pod Budą" - Maja Sikorowska urodziła się ... w Salonikach.
Także zajmuje się muzyką. Nagrała wiele pięknych utworów, m.in.: Kraków - Saloniki czy To diko mou paploma.

Pierwszy krok: przedstawiamy się. Karolina i Ewelina wybrały program TAGXEDO:

e-klasse:

Od grudnia klasa IG współpracuje z grecką klasą w projekcie 'virtual e-class' dotyczącym kultury. Uczniowie poznają tradycje i zwyczaje z okolic Salonik, a my prezentujemy nasze polskie, ale przede wszystkim regionalne.
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych