Projekt w latach 2015-17


Wiedeń, Austria
W stolicy Austrii odbyło się w dniach 26.03.-01.04.2017r. spotkanie trzech grup młodzieży. Głównym celem tygodnia z projektem we Franz-Jonas-Europaschule było opracowanie przewodnika "Jak zalożyć własną firmę". Warsztatom w szkole towarzyszyły wyjścia do przedsiębiorstw austriackich: małej firmy cukierniczej "Tanja Torte", ale i całodniowe zwiedzanie manufaktury czekolady Zotter, wytwórni delikatesowego octu marki Gölles oraz pobyt na biofarmie. Zdobyte nowe wiadomości i doświadczenia młodzież wzbogaciła własnymi pomysłami. Więcej ...

Abtenau, Austria
Podczas tygodnia z projektem (16.10-22.10.2016r.) uczniowie i
nauczyciele ze szkół z Austrii, Niemiec, Polski i Słowacji spotkali się w
Abtenau, niedaleko Salzburga. Austriaccy organizatorzy zadbali o interesujący i bardzo urozmaicony program, dzięki któremu grupa projektowa wykonała zaplanowane zadania, ale także zwiedzała w ciepłym jesiennym słońcu magiczne miasto Mozarta. Więcej...

Krzesławice, Polska
Trzeci tydzień z projektem zrealizowaliśmy w naszej szkole. W dniach 12-18 czerwca 2016r. rozbrzmiewało wokoło kilka języków obcych: niemiecki, angielski, słowacki. Oprócz podsumowania pierwszego roku projektu Erasmus+ "Die Kunst, Zukunft in Europa zu gestalten" uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w warsztatach poświęconych edukacji zawodowej, w lekcjach prowadzonych przez gości z Austrii i Słowacji, a czas wolny upłynął na różnych innych atrakcjach. Więcej...

Oelsnitz, Niemcy
Drugi tydzień z projektem odbył się w marcu 2016r. Ośmioro uczniów z klasy II i III gimnazjum pod opieką nauczycielek j. niemieckiego - Małgorzaty Janik oraz j. angielskiego - Izabeli Kapera uczestniczyło w spotkaniu, podczas którego odbywały się warsztaty związane z orientacją zawodową oraz praktyki w przedsiębiorstwach niemieckich. Więcej  o tym wydarzeniu tutaj.

Kezmarok, Spisz
Pierwsze spotkanie całej grupy projektowej odbywało się na Słowacji. Uczniowie wyruszyli  po południu w niedzielę, 8 listopada 2015r. i już o 18.30 byliśmy na miejscu w Kezmarok, gdzie czekały na każdego ucznia rodziny. Od poniedziałku poznajemy szkołę, okolicę i zaprzyjaźniamy się bardziej z tematyką projektu. Na bieżąco można śledzić wydarzenia na stronie TUTAJ.

Moja szkoła, mój region

Uczniowie z klasy IIG opracowali we wrześniu i październiku materiał zdjęciowy, który przybliży uczestnikom ze Słowacji, Niemiec i Austrii naszą małą ojczyznę. Publiczna prezentacja odbędzie się w listopadzie podczas pierwszej mobilności projektowej w mieście Kezmarok (Słowacja). W czasie tego spotkania każdy zespół przedstawia szkołę i region.

Relacja z pierwszego spotkania koordynatorów, które odbyło się w Oelsnitz, w niemieckiej szkole koordynującej cały projekt Erasmus+ 2015-17.

W dniach 10-13 września 2015r. odbędzie się pierwsze spotkanie koordynatorów projektu Erasmus + "Sztuka kształtowania przyszłości Europy". Przygotowania do tej wizyty trwają od kilku tygodni. Więcej informacji TUTAJ.
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych