Zaprogramowane ferie zimowe

Ferie w tym roku przypadły nam w ostatnim terminie. Postanowiliśmy czas wolny spędzić także nad mini projektem ze scratch.
Uczennice z drugiej klasy gimnazjum opracowały w czasie warsztatów łamigłówki językowe. Przy okazji same zaproponowały zmiany w skryptach, które lepiej zorganizowały działanie wymyślonego 'polowania na słowa.
Aby uruchomić poniższe projekty wystarczy kliknąć na zieloną flagę, poznać instrukcję kotka i następnie klikając na litery, złożyć hasło.
Projekt Karoliny:
Projekt Eweliny:

Zakodowane życzenia - akcja ogólnopolska

Grudniowe spotkanie ze scratch uczniowie rozpoczęli od warsztatów, na których poznawali gotowe projekty innych użytkowników. Rezultatem bliskiego kontaktu z opcją 'zajrzyj do środka' były pierwsze pomysły, jak ożywić obraz. Zasadą pracy na zajęciach było pomaganie sobie nawzajem. W ten sposób uczniowie uczyli się od siebie, dzielili wiedzą i inspirowali. Owocem tego spotkania są kartki świąteczne. To nasza odpowiedź na 'wyzwanie' organizatorów programu Mistrzowie Kodowania.
Kartki uczniów zawierają życzenia w języku polskim, angielskim i niemieckim. Zostaną wykorzystane także w międzynarodowym projekcie eTwinning, jako podziękowanie za dotychczasową współpracę z klasami z Finlandii, Słowacji i Grecji.
Projekt Eweliny. Uruchamiany kliknięciem na zieloną flagę.
Ewelina wykorzystała plik z wolnych zasobów jamendo.com. Utwór "Santa's Gift (Merry Christmas)" z Orchestral Merry Christmas, artysta Akashic Records, CC BY NC ND
Wojtek także dołączył do swojej zakodowanej kartki utwór znaleziony w wolnych zasobach serwisu jamendo.com
Projekt Karoliny, która dzielnie i aktywnie  pomagała innym :)
Projekt z wesołym reniferem - zaproszenie do udziału w warsztatach Mistrzów z Gimnazjum, opracowanie: Małgorzata Janik, opiekun projektu:

Europejski Tydzień Kodowania

Hasło naszej akcji: "move&scratch"
W dniach 11-18 października trwa EuropejskiTydzień Kodowania. Różne placówki edukacyjne organizują otwarte zajęcia ze scratchem. Nasza szkoła przyłącza się do tej akcji i w jej ramach w piątek 17.X. delegacja uczniów pod opieką p. Magdaleny Knapik-Lizak, nauczycielki informatyki, oraz p. Małgorzaty Janik, nauczycielki j.niemieckiego zawita w ZS nr 1 w Raciechowicach. To będzie pierwsza lekcja otwarta tego typu. Pokażemy, że programowanie to żadna magia, a kodowania nauczyć się może każdy. Niezależnie od wieku.
Szczegóły wydarzenia tutaj.
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych